Mercedes yeni sezonda ırkçılığa karşı mücadeleye dikkat çekmek için siyah araçla yarışacak!

Mercedes yeni sezonda ırkçılığa karşı mücadeleye dikkat çekmek için siyah araçla yarışacak!

Formula 1’de yeni sezon için gün sayılırken takımlar da yeni tasarımlarını tanıtmaya devam ediyor. Son olarak Mercedes, W11’i tanıttı. Mercedes yeni sezonda klasikleşmiş gümüş rengi yerine ırkçılığa karşı mücadeleye dikkat çekmek adına siyah renk düzenini tercih etti.

Formula 1’de son altı sezonun markalar şampiyonu Mercedes, yeni aracı olan W11’i tanıttı. Takımın Instagram hesabından yapılan paylaşımla araç tanıtılırken Mercedes’in bu sezon meşhur gümüş rengi yerine siyah bir araçla yarışacak olması dikkat çekti.

Üçü son üç yılda üst üste olmak üzere altı dünya şampiyonluğu bulunan ve organizasyonun tek siyah pilotu olan Lewis Hamilton’un takımı Mercedes, renk düzeninde değişikliğe gitmelerinin sebebini ırkçılığa karşı mücadeleye dikkat çekmek olarak açıkladı.

Yapılan paylaşımda, “Yeni 2020 renk düzenimizi tanıtıyoruz. Takımımız ve sporumuzdaki çeşitliliği geliştirmek için bir taahhüt ve ırkçılığa ve her tür ayrımcılığa karşı savaşa takım olarak bağlılığımızın bir işareti…” ifadeleri kullanıldı.

View this post on Instagram

 

Introducing our new 2020 livery A pledge to improve the diversity of our team and our sport, and a signal of the Team’s commitment to fighting racism and discrimination in all its forms.

A post shared by Mercedes-AMG F1 (@mercedesamgf1) on Jun 29, 2020 at 3:00am PDT

Yorum yapın